This page is also available in English
Bestemmingen
Oostenrijk
Duitsland
België
Frankrijk
Nederland
Actie
Last-minutes
Gasten
MyBooking
Je huis verhuren
Regio's
Alpbachtal
Karinthie
Opper-Oostenrijk
Salzburgerland
Steiermark
Tirol
Vorarlberg
Skigebieden
Almenwelt Lofer
Axamer Lizum
Bad Kleinkirchheim / St.Oswald & Falkert
Brandnertal
Damüls – Mellau – Faschina Schneereich
Donnersbacher Tauern
Gerlitzen
Goldeck
Grebenzen
Hintertuxer Gletscher
Hochzillertal-Hochfügen
Hohentauern
Innsbrucker-Nordkette
Kappl in Paznaun
Kitzbühel-Kirchberg
Kreischberg
Krippenstein – Obertraun
Kühtai -Hochötz
Lavanttal (Koralpe, Klippitztörl, Weinebene en Hebalm)
Lienzer Dolomiten
Lungau & Katschberg
Mallnitz & Flattach
Matrei-Kals
Mayrhofen-Finkenberg-Lanersbach
Montafon
Obertauern
Pitztal
Rauris
Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn
Schladming-Dachstein
Serfaus-Fiss-Ladis
Silvretta Arena Ischgl-Samnaun
Simonhöhe
Ski Amadé
Ski Arlberg
Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau
Skigebied Imst
Skigebied Koralpe
Skiwelt WilderKaiser-Brixental
Sölden-Ötztal Arena
St.Johann in Tirol & Oberndorf
Tiroler Zugspitz Arena
Turracher Höhe
Werfenweng
Wildkogel Arena
Zell am See-Kaprun
Zillertal 3000
Zillertal Arena
Regio's
Allgäu
Baden-Württemberg
Beieren
Beierse Woud
Duitse Alpen
Eifel
Harz
Hessen
Mecklenburg-Voor-Pommeren
Moezel
Nedersaksen
Noordrijn-Westfalen
Oostzee
Rijnland-Palts
Saarland
Saksen-Anhalt
Sauerland
Sleeswijk-Holstein
Teutoburgerwoud
Thüringen
Weserbergland
Zuid-Duitsland
Zwarte Woud
Regio's
Antwerpen
Ardennen
Belgische kust
Limburg
Luik
Luxemburg
Oost-Vlaanderen
West-Vlaanderen
Regio's
Auvergne-Rhône-Alpes
Bourgondië-Franche-Comté
Centre-Val de Loire
Corsica
Côte d'Azur
Dordogne
Drôme
Grand Est
Languedoc-Roussillon
Lot
Lot-et-Garonne
Normandië
Nouvelle-Aquitaine
Occitanië
Provence
Provence-Alpes-Côte d'Azur
Vaucluse
Regio's
Drenthe
Friesland
Gelderland
Groningen
Limburg
Nederlandse kust
Noord-Brabant
Noord-Holland
Overijssel
Utrecht
Veluwe
Zeeland
Zuid-Holland
Bestemmingen
Een moment alsjeblieft
Wij zoeken alle vakantiehuizen die aan je zoekopdracht voldoen.

Vakantiehuizen in Lot-et-Garonne

Lees meer over Lot-et-Garonne
Geen accommodaties gevonden
Misschien kan één van onze experts toch nog een passende accommodatie voor je vinden.
Contact met een expert

Lot-et-Garonne

Lot-et-Garonne is een departement in het zuidwesten van Frankrijk, gelegen in de regio Nouvelle-Aquitaine. Het departement is vernoemd naar de rivieren de Lot en de Garonne, die beide door het gebied stromen.

Het landschap van Lot-et-Garonne wordt gekenmerkt door heuvels, valleien en uitgestrekte bossen. Het is een landbouwgebied met veel fruit- en groenteteelt, vooral bekend om zijn pruimenteelt. Het departement heeft ook enkele middeleeuwse steden, zoals Agen, Villeneuve-sur-Lot en Marmande, die een rijke geschiedenis hebben en bezoekers trekken.

Lot-et-Garonne heeft een mild klimaat met hete zomers en milde winters. Het is een populaire vakantiebestemming vanwege de rustige omgeving en het mooie landschap. Er zijn veel activiteiten te doen, zoals wandelen, fietsen, vissen en kanoën.

De sfeer in Lot-et-Garonne is ontspannen en landelijk. Het departement heeft een rustige en vredige uitstraling, met een overvloed aan natuur en prachtige landschappen. Het leven gaat hier langzamer dan in de grote steden, waardoor de mensen over het algemeen vriendelijk en behulpzaam zijn.

In de dorpen en steden van Lot-et-Garonne zijn er veel markten en festivals, waar je kunt genieten van lokale producten en specialiteiten. Hierdoor ontstaat er een gezellige sfeer waarin je de lokale bevolking kunt ontmoeten en hun cultuur beter kunt leren kennen.

Ondanks de landelijke uitstraling zijn er genoeg activiteiten en bezienswaardigheden om te ontdekken, zoals middeleeuwse kastelen, indrukwekkende kloosters en musea.

Lot-et-Garonne als zomerbestemming

Een zomervakantie in Lot-et-Garonne is een geweldige ervaring. Het departement heeft een mild klimaat in de zomer, met veel zon en aangename temperaturen. De natuur is op zijn best tijdens deze periode, met groene bossen, glooiende heuvels en bloeiende velden.

Er zijn veel activiteiten om van te genieten, zoals zwemmen in de meren en rivieren, wandelen en fietsen in de prachtige natuur, en het bezoeken van historische bezienswaardigheden en charmante dorpjes. Voor de avontuurlijke vakantiegangers is er ook kanoën en kajakken op de rivieren en meren. We hebben een lijstje gemaakt van de beste activiteiten om te doen in de zomer.

  1. Bezoek een markt: De 14e-eeuwse houten markthal van Villeréal, een klein dorp in Lot-et-Garonne, is als een ansichtkaart. In de zomer, op zaterdag en woensdag is er een markt met een geweldige sfeer. Veel kleine producenten uit de buurt, die lokaal dialect spreken en bieden kaasjes, knoflookworsten, wijnen en vers fruit aan. In de zomer is er ook een oergezellige avondmarkt met lange tafels om aan te schuiven!
  2. Middeleeuwse steden verkennen: Je kunt middeleeuwse steden zoals Pujols en Villeneuve-sur-Lot verkennen en zich onderdompelen in de rijke geschiedenis en cultuur van de regio. Pujols is een prachtig dorpje op een heuveltop met smalle straatjes en een panoramisch uitzicht op het omliggende landschap. Villeneuve-sur-Lot heeft een indrukwekkende middeleeuwse stadsmuur en een bruisende zaterdagmarkt.
  3. Bezoek aan kastelen en historische monumenten: Het kasteel van Bonaguil is een indrukwekkend kasteel uit de 15e eeuw dat bekend staat als een van de mooiste kastelen van Frankrijk. De kathedraal van Agen is een ander belangrijk monument, gebouwd in de 12e eeuw.
  4. Boottochten op de rivier de Lot: Een ontspannen boottocht op een Gabarre, een traditionele houten boot, is een geweldige manier om de Lot en Garonne te verkennen en te genieten van het prachtige landschap vanaf het water.
  5. Fietsen langs de oevers van de rivieren: Fietsen langs de oevers van de rivieren de Lot en de Garonne is een populaire activiteit in de regio. Je kunt genieten van het prachtige landschap en pittoreske dorpjes verkennen langs de fietspaden die langs de rivieren lopen.
  6. Bezoek de Grotte de Lastournelle: De Grotte de Lastournelle is een prachtige kalksteengrot met stalactieten en stalagmieten. Je kunt de grot verkennen en de unieke schoonheid van deze natuurlijke formaties bewonderen.
  7. Wandelen en natuur verkennen: De regio heeft enkele prachtige natuurparken, zoals het Parc Naturel Régional des Causses du Quercy. Bezoekers kunnen wandelen en de natuur verkennen, genieten van het prachtige landschap en de rijke flora en fauna van de regio ontdekken.

Wat te doen in Lot-et-Garonne

Lot-et-Garonne heeft veel bijzondere steden en dorpen. Het is zeker de moeite waard om op pad te gaan en deze plekken te zien. We hebben een lijstje gemaakt van de leukste plekken.

  1. Agen: De hoofdstad van Lot-et-Garonne is een levendige stad met een rijke geschiedenis. Bezoek de middeleeuwse kathedraal van Saint-Caprais en wandel door het historische centrum met zijn smalle straatjes en pleinen.
  2. Villeneuve-sur-Lot: Deze middeleeuwse stad aan de oevers van de Lot heeft een prachtig historisch centrum met oude huizen en gebouwen, een marktplein en een kerk met een indrukwekkende klokkentoren.
  3. Pujols: Dit middeleeuwse dorp is gelegen op een heuveltop en biedt een prachtig uitzicht over de vallei. Wandel door de smalle straatjes en ontdek de oude huizen en kerken.
  4. Monflanquin: Dit pittoreske dorpje heeft een prachtig historisch centrum met vakwerkhuizen en smalle straatjes. Het is ook bekend om zijn wekelijkse markt en de nabijgelegen zonnebloemvelden.
  5. Penne d'Agenais: Dit mooie dorpje, gelegen op een heuveltop, heeft een middeleeuws kasteel en een oude kerk. Vanaf de top van de heuvel heb je een adembenemend uitzicht op de vallei van de Lot.
  6. Marmande: Deze stad staat bekend om zijn prachtige gotische kerk en het jaarlijkse Garorock-muziekfestival. Het is ook een belangrijk centrum voor de wijnproductie.

Culinair Lot-et-Garonne

Een van de bekendste streekproducten is de pruim van Agen. Deze kleine, zoete pruim wordt vooral gebruikt voor het maken van gedroogd fruit en pruimenjam. Het is ook een belangrijk ingrediënt in verschillende gerechten, zoals in de traditionele paté van Agen, waar het wordt gemengd met varkensvlees en kruiden.

Een ander belangrijk streekproduct is foie gras, een luxe delicatesse die wordt gemaakt van de lever van eenden en ganzen. Ook truffels zijn een belangrijk ingrediënt in de regionale keuken van Lot-et-Garonne.

Op het gebied van kaas is Roquefort een bekende specialiteit. Deze blauwe kaas wordt gemaakt van schapenmelk en heeft een sterke, intense smaak. Daarnaast zijn er nog andere kazen uit de regio, zoals Tomme de Garonne en Cabécou.

Qua gerechten zijn er verschillende traditionele gerechten die je zeker moet proeven. Een van de bekendste is cassoulet, een stoofpot van bonen, vlees en worstjes. Een ander gerecht is magret de canard, een mals eendenborstfilet geserveerd met een saus van pruimen of truffels.

Een vakantiehuis huren in Lot-et-Garonne

Het huren van een vakantiehuis in Lot-et-Garonne is een geweldige manier om te genieten van alles wat deze prachtige streek te bieden heeft. Er zijn veel verschillende soorten vakantiehuizen beschikbaar, van chalets tot moderne villa's met zwembaden.